06:51 am - Saturday June 25, 2016

TERZİ KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMEZ kompozisyon örneği

TERZİ KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMEZ kompozisyon örneği

Şüphesiz; hiçbir insanın karakteri birbirine benzemez. Yalnız kendi çıkarlarını düşünen insanların yanı sıra, yakınları ve çevresindekiler için çırpınan, içi insanlık sevgisi ve yardımlaşma duygusu ile dolu fedakar insanlar da vardır. Bunlar başkaları için çalışmayı kendilerine temel görev sayarlar; hemen herkesin her işine koşarlar. Hatta geçimlerini bile, başkalarına yaran olan işleri yapmakla sağlarlar. Bu insanların, kendilerinin de hayret ettikleri bir yönleri vardır: Kendilerini ihmal etmeleri, başkalarına ayırdıkları kadar olsun, kendilerine zaman ayırmamaları.
Çalışmak, başkalarına yararlı olmak, başkalarının mutluluğu için çalışmak güzel bir şey. Hatta insanlığın şartlarından… Ama unutmamalıdır ki, öz benliğine karşı görevlerini yapmaktan kaçınmak veya bunları lüzumsuz görmek, insanın kendi şahsına karşı saygısızlık etmesi demektir. Tam manasıyla kendi şahsına yararlı olmayan bir insanın başkalarına yararlı olmak için çaba harcaması sunar bir gösteriş merakıdır.

Lütfen beğendiğiniz ve işinize yarayan yazılar hakkında yorumlarınızı ve teşekkürlerinizi eksik etmeyiniz?

Filed in: KOMPOZİSYON ÖRNEKLERİ, YAZILAR

5 Responses to “TERZİ KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMEZ kompozisyon örneği”

 1. 25 Şubat 2012 at 11:01 #

  bir örnek daha: doktor herkesi ameliyat ediyor ama kendini ameliyat edemiyor

 2. 23 Şubat 2012 at 20:07 #

  çok güzel bir kompozisyon olmuş.. örnek isteyenler için; mesela kuaför müşterilerinin saçını çok güzel yapabiliyorken kendi saçını o kadar güzel yapamayabilir.

 3. 26 Aralık 2011 at 18:08 #

  arkadaşlarıma da tavsiye edicem:)

 4. 26 Aralık 2011 at 18:07 #

  çok ama çok tşk

 5. sena korkmaz
  15 Aralık 2011 at 17:03 #

  Siz burda hiç örnek vermemişsiniz ki.Ama belki yazarım,sizin yazdığınızı:):):(:(:

Leave a Reply